Strona główna

Najnowsze aktualności

Koncert patriotyczno-moniuszkowski

Przejdź do -

Zapraszamy na koncert patriotyczny organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie 3 maja 2019r. o godz. 16:00.

Koncert będzie poświęcony twórczości Stanisława Moniuszki.

W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do hali sportowo-widowiskowej.

SENIORZY LUDWINIAKA WYGRYWAJĄ W KRZCZONOWIE 3:0 I WRACAJĄ NA II MIEJSCE W TABELI

niedziela 14.04.2019, godz. 15.00
KRZCZONOVIA KRZCZONÓW-LUDWINIAK LUDWIN 0:3 (0:2)
Bramki: Jakub Macieńko (as. Adrian Gwóźdź), Andrzej Czubacki (as. Łukasz Koza), samobójcza (as. Jakub Zaorski)
Żółta kartka: Kamil Szymaniak
Zawodnik meczu: Adrian Gwóźdź

Skład: Mariusz Pobiega-Kamil Szymaniak, Maciej Pobiega, Dawid Sobów, Adrian Gwóźdź, Wojciech Kruk (55' Radosław Rojek), Łukasz Koza, Jakub Macieńko (70' Jakub Zaorski), Tomasz Ścirka (55' Daniel Rodak), Grzegorz Sajnaj, Andrzej Czubacki. Grający trener: Grzegorz Sajnaj.

Trzy punkty przywieźli z wyjazdowego meczu seniorzy Ludwiniaka Ludwin. Od początku spotkania próbowaliśmy grać kombinacyjną piłkę co przyniosło nam dwie bramki jeszcze w pierwszej części spotkania. Najpierw bardzo dokładnym dośrodkowaniem w pole karne gospodarzy popisał się nasz prawy obrońca Adrian Gwóźdź, którego nie zmarnował Kuba Macieńko i pięknym strzałem głową pokonał bramkarza Krzczonovii. Druga bramka była autorstwa Andrzeja Czubackiego, który po prostopadłym podaniu Łukasza Kozy, znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali i z zimną krwią wykorzystał doskonałą sytuację. Ostatnią bramkę w tym meczu, bramkę samobójczą, strzelił środkowy obrońca gospodarzy, który próbował wybić piłkę dograną wzdłuż bramki przez Jakuba Zaorskiego. Był to debiut Kuby Zaorskiego w zespole seniorów, który wszedł na boisko w drugiej połowie na ostatnie 20 minut spotkania. W ten sposób Kuba zaliczył na swoim końcie drugie zwyciętwo odniesione w jednym dniu, ponieważ kilka godzin wcześniej zagrał pierwszą połowę w wygranym, równiez 3:0, meczu ligowym juniorów starszych naszego zespołu. W końcówce spotkania świetną sytuację zmarnował Adrian Gwóźdź, podawał Kamil Szymaniak. Mimo tej niewykorzystanej sytuacji był to bardzo dobry mecz w wykonaniu Adriana, oprócz pięknej asysty zanotował wiele udanych zagrań, dobrze grał w defensywie i dodatkowo sporo dawał w tym meczu naszemu zespołowi w akcjach ofensywnych.

Seniorzy Ludwiniaka Ludwin dzięki wyjazdowej wygranej z Krzczonovią Krzczonów wrócili na drugie miejsce w ligowej tabeli. W minionej kolejce punkty potraciły zespoły, które razem z nami walczą o wicemistrzostwo A Klasy. Błękit Cyców przegrał u siebie 1-2 z Traweną Trawniki a Oleśnia Oleśniki poległa w Ostrowie z tamtejszym Tajfunem 0:3. Natomiast Perła Mełgiew tylko zremisowała 2:2 u siebie z Piotrcovią. [autor: Grzegorz Sajnaj]

LUDWINIAK LUDWIN-BKS BOGUCIN 3:0 (1:0)
Bramki: Filip Rychel (as. Adrian Stachal), Paweł Miszczuk (as. Sebastian Świć), Adrian Stachal (as. Szymon Szalast)
Skład: Michał Marzec-Daniel Romańczuk, Karol Różycki, Kacper Kałdunek, Jakub Zaorski (46' Kacper Bojarczyk), Jakub Majewski, Sebastian Świć, Paweł Miszczuk, Filip Rychel (55' Szymon Szalast), Michał Pietrzela, Adrian Stachal. Trener: Grzegorz Sajnaj.

Juniorzy starsi rozegrali dzisiaj bardzo dobre spotkanie. Nawet sędzia główny jeszcze w przerwie meczu pochwalił trenerowi naszych zawodników za poziom ich gry. W swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej pewnie pokonali BKS Bogucin 3:0. W pierwszych minutach to goście mogli objąć prowadzenie, jednak sytuację sam na sam obronił Michał Marzec. Około 30 minuty Filip Rychel skutecznie wykończył dogranie wzdłuż bramki Adriana Stachala. Po zmianie stron wynik na 2:0 podwyższył Paweł Miszczuk, który ładnym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w bramce rywali. Wynik na 3:0 ustalił strzałem głową Adrian Stachal, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Szymona Szalasta. W każdej formacji chłopaki zaprezentowali wysoki poziom gry, zaczynając od bramkarza a kończąc na napastnikach. Stworzyli sporo sytuacji po dobrych, kombinacyjnych akcjach, utrzymywali się długo przy piłce, często przenosząc ciężar gry na drugą stronę boiska.

Po 9 kolejkach juniorzy starsi zajmują 4 miejsce, które na pewno będą chcieli poprawić do końca sezonu. Jeżeli utrzymają obecny skład i przede wszystkim będą omijać ich kontuzje są w stanie pokonać każdy zespół w tej lidze.