GCKiS Ludwin

Strona główna


Najnowsze aktualności

Badania mammograficzne

Przejdź do -

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

 

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Nasza mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Ludwin – 11 kwietnia 2019 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Hali Sportowej

 

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

·         nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

·         lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Czytaj więcej o: Badania mammograficzne

Spotkanie "Czyste Powietrze"

Przejdź do -

Zapraszamy na spotkanie tematyczne "Czyste powietrze" w najbliższy wtorek (19.02.2019 r.) w godzinach 14:00-16:00 na hali GCKiS.

Czytaj więcej o: Spotkanie "Czyste Powietrze"

UDANY TURNIEJ LUDWINIAKA LUDWIN!

Przejdź do -

I MISTRZOSTWA LUBELSZCZYZNY OLDBOJÓW W FUTSALU (Piaski, 10.03.2019)

AREK GRAMOSZEK NAJLEPSZYM BRAMKARZEM TURNIEJU!

Ludwiniak Ludwin zajął II miejsce w I Mistrzostwach Lubelszczyzny Oldbojów +35 (rocznik 1984 i starsi) w Futsalu. W Mistrzostwach wystartowało aż 12 zespołów. Turniej został zorganizowany przez Lubelski Związek Piłki Nożnej a głównym koordynatorem był Jacek Kosierb. Nasz zespół złożony był z dwóch obecnych zawodników seniorów Ludwiniaka (Andrzeja Czubackiego i Grzegorza Sajnaja, gdyż tylko oni spełniali wymagane kryteria wiekowe) oraz z byłych zawodników, którzy reprezentowali kiedyś ludwińską drużynę. Byli to: Arkadiusz Gramoszek, Robert Sagan, Konrad Broński, Grzegorz Klimkiewicz. Zagrał również z nami mieszkający obecnie w Ludwinie Marcin Szymaniak. Arek Gramoszek został wybrany Najlepszym Bramkarzem turnieju! Najpierw rywalizacja odbywała się w 3 grupach, do półfinałów wchodziły drużyny z pierwszych miejsc + zespół z najlepszym bilansem punktowym i bramkowym z drugich miejsc. Zmagania rozpoczęliśmy od zwycięstwa 3:1 z Echo Zawada (z Gminy Zamość). Dwie bramki zdobył w tym meczu Andrzej Czubacki i jedną Marcin Szymaniak. W drugim spotkaniu pokonaliśmy 3:0 zespół o nazwie Hapacze Niemce. Ponownie dublet ustrzelił Andrzej Czubacki a wynik ustalił Robert Sagan. Trzeci mecz wygraliśmy walkowerem 5:0 z Garage Team Lublin. Dzięki kompletowi zwycięstw zajęliśmy I miejsce w grupie i awansowaliśmy do najlepszej czwórki zawodów. W półfinale los przydzielił nam zespół Antióue Old Stars Lublin, który zwyciężyliśmy 3:1. Wyszliśmy na prowadzenie po bramce strzelonej jeszcze w pierwszej części gry przez Grzegorza Sajnaja (asystował Andrzej Czubacki). Rywale zdołali doprowadzić do remisu w drugiej połowie ale na szczęście bardzo szybko odpowiedzieliśmy dwoma golami strzelonymi przez Marcina Szymaniaka i zapewniliśmy sobie wejście do Finału. W finale przegraliśmy 1:5  z najlepszą trzeba przyznać tego dnia drużyną o nazwie Tifosi Lublin, składającej się w większości z byłych zawodników Motoru Lublin i Avii Świdnik. Mimo wysokiej porażki w finale, możemy być ostatecznie bardzo zadowoleni z II miejsca, z tego że doszliśmy aż do finału. Zasłużyliśmy sobie na to dobrą i solidną grą, dużym zaangażowaniem i poświęceniem. Wszystkim zawodnikom reprezentujących Ludwiniaka Ludwin należą się  gratulacje i podziękowania.

 

WYNIKI MECZÓW Z UDZIAŁEM  LUDWINIAKA LUDWIN

w grupie:

  1. LUDWINIAK LUDWIN-ECHO ZAWADA 3:1 A.Czubacki x2, Marcin Szymaniak
  2. LUDWINIAK LUDWIN-HAPACZE NIEMCE 3:0 A.Czubacki x2,, Robert Sagan
  3. LUDWINIAK LUDWIN-GARAGE TEAM LUBLIN 5:0 vo

półfinał:

LUDWINIAK LUDWIN-ANTIÓUE OLD STARS LUBLIN  3:1 G.Sajnaj, Marcin Szymaniak x2

finał:

LUDWINIAK LUDWIN-TIFOSI LUBLIN  1:5 

 

(tekst i zdjęcia: Grzegorz Sajnaj)

Czytaj więcej o: UDANY TURNIEJ LUDWINIAKA LUDWIN!