Klub Młodego Dziennikarza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Warsztaty dziennikarskie, prowadzone pod egidą Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie, to nie tylko zajęcia i nauka redaktorskiego rzemiosła od podstaw, ale również podglądanie z bliska najlepszych w tym fachu. Klub powstał w okresie wakacyjnym 2014 roku. Na pierwszych spotkaniach omawiana była forma jaką obierze gazetka, czyli ilość stron i stałe elementy tematyczne ukazujące się w każdym numerze, jakie będą w niej poruszane tematy. Wymyślony został tytuł   ”Nasz Ludwin” Miesięcznik Młodzieżowy. Wspólnym zainteresowaniem grupy jest dziennikarstwo, dlatego chcą uczestniczyć w ciekawym projekcie i tworzyć coś interesującego, co wyróżni naszą gminę.

Tym właśnie jest miesięcznik, w którym pisane są artykuły na tematy dotyczący spraw gminnych, zawarte są również informację o ciekawych wydarzeniach oraz rozmowy z ciekawymi ludźmi. Reporterzy spotykając się w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, pełni pasji młodzi ludzie, którzy dzielą się z innymi efektami swojej pracy...

W skład redakcji wchodzą osoby, które interesują się dziennikarstwem, do grupy należy Pan Artur Ogórek, który pełni funkcję redaktora, Katarzyna Tkaczyk, Gabriela Smyk, Urszula Grzesiuk, Filip Ogórek, Kacper Papliński.

Jesienią 2015 roku klub złożył wizytę na stadionie Górnika Łęczna, gdzie poznawali i widzieli w akcji sportową ekipę telewizyjną numer jeden w kraju, czyli NC+, Teatr Stary w Lub­linie, gdzie pisarz, krytyk literacki i dziennikarz

Krzysztof Varga prowadził rozmowę z ks. prof. Alfredem Wierzbickim z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego „etykiem, filozofem, publicystą, księdzem wielu talentów" - jak powiedział o swoim gościu Varga.

 

Zapraszamy do współpracy i wspólnego tworzenia gminnego miesięcznika "Nasz Ludwin".